Antalya İş Kadınları Yörük Gelinlikleriyle Podyuma Çıkacak

İş kadınları Yörük gelinlikleriyle podyuma çıkacak ANTALYA Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesinde oluşturulan Kadın Müzesi'nin, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenleyeceği programda, Antalyalı iş kadınları, Yörük gelini kostümleriyle podyuma çıkacak.
İş kadınları Yörük gelinlikleriyle podyuma çıkacak

ANTALYA Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesinde oluşturulan Kadın Müzesi'nin, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenleyeceği programda, Antalyalı iş kadınları, Yörük gelini kostümleriyle podyuma çıkacak.

ATAV tarafından Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenecek toplantıda, iş hayatının önde gelen kadın temsilcileri bir araya gelecek. Antalya Kadın Müzesi'nin tartışılacağı programda, Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde Yörük Gelini Sergisi açılacak. Sergi kapsamında bir de defile gerçekleştirilecek. Defilede Antalya'nın iş hayatının önde gelen kadınları mankenlik yapacak. 14 iş kadını Yörük gelini kostümlerini, Döşemealtı halılarıyla kaplı podyumda tanıtacak.

ATAV Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege, vakfı bünyesinde oluşturulan Antalya Kadın Müzesi'nin, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 7 Mart'ta bir dizi etkinlik gerçekleştireceğini söyledi. Etkinliklerin Antalya'nın yönetiminde, iş hayatında ve sivil toplum kuruluşlarında görev alan kadınların bir araya geleceği öğle yemeğiyle başlayacağını anlatan Yeliz Gül Ege, "Yemeğe, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin de katılacak. Antalya Kadın Müzesi hakkında görüş alışverişinde bulunacağız" dedi.

Toplantının ardından saat 17.30'da Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde Yörük Gelini Sergisi açacaklarını ifade eden Ege, şöyle konuştu: 

"Serginin açılışı bir şölen haline gelecek. Yörük kültürünün kadınlara verdiği değer, kadının orada bereketin sembolü olarak görülmesi vurgulanacak. Ayrıca modern hayat ile Yörük kültürünü, köklerimizi bir araya getirmeyi arzuluyoruz. Bu amaçla bir defile gerçekleştireceğiz. Antalya Olgunlaşma Enstitüsü'nün modernize ettiği Yörük gelinleri kostümlerini gönüllü olan 14 iş kadını defilede tanıtacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin de destek verdiği etkinliği modacı Deniz Koparel'in katkılarıyla yapacağız."

Kaynak
Antalya İş Kadınları Yörük Gelinlikleriyle Podyuma Çıkacak