65 Yıl Sonra Yönetim Kurulunda İlk Kadın ÜyeAntalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Yavuz seçildi. 21 delegenin oy kullandığı Genel Kurulda Birliğin dört kişilik yönetimine ilk kez bir çiftçi kadın üye seçildi.
ANTBİRLİK Seçimli Genel Kurulu ANTBİRLİK Konferans salonunda gerçekleşti. Gündem maddelerinin onaylanmasının ardından tek liste ile girilen kurulda 21 delegenin tamamının oyunu alan Mustafa Yavuz, başkan seçildi. ANTBİRLİK 
SerikKooperatifinden Rauf Keya’nın da aday olduğu seçimde başkan seçilen Mustafa Yavuz’un yönetim kurulunda, Hatice Hacıveziroğulları, Süleyman Bacak ve Kadir Tomkay görev aldı.ANTBİRLİK tarihinde de bir ilk yaşandıÜretici üye Hatice Veziroğulları, ANTBİRLİK yönetimine giren ilk kadın üye olarak 65 yıllık ANTBİRLİK tarihine geçti.
Başkan Yavuz, kadın çiftçilerin sorunlarına ve beklentilerine daha hakim olunması açısından yönetime bir kadın üye alınmasının yolunu açmak için Hatice Hacıveziroğulları’nı desteklediklerini ifade etti."ANTBİRLİK’te bir kadın yöneticimizin olması kadın çiftçileri daha yakından takip etmek ve anlamak açısından önemli" diyen Yavuz "Biz de ANTBİRLİK tarihinde yönetim içinde bir kadın üyemizin yanımızda olmasını, kadın eli değmesini istedik. Doğru olanı yaptığımıza ve ANTBİRLİK ‘e, kadınlarımız başta bütün üreticilere önemli katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi."Kadın çiftçilerimize sahip çıkacağım"Yüksek 
Ziraat Mühendisi olan 26 yaşındaki Hatice Veziroğulları, Antalyalı kadın çiftçilerin sesi olacağını belirterek, “Toprağın gerçek emekçileri olan kadınları temsil etmek için bu görevi üstlendim. Çiftçi bir ailenin kızıyım. Kadınların toprağa verdiği emeği ve onların yaşadıkları zorlukları biliyorum. Kadın çiftçilerimize sahip çıkacağım. Buradan kadın çiftçilerimize sesleniyorum. Birlik’e geçikmeden üye olun” diye çağrıda bulundu.

yurthaber.mynet.com

 
65 Yıl Sonra Yönetim Kurulunda İlk Kadın Üye