AccorHotels, kadın çalışanlarını destekliyor

Her zaman yenilikçi ve misafir hizmetleri temelli projeleri ve konu ile ilgili hassasiyeti ile tüm dünyada ses getiren AccorHotels kadın çalışanlarının desteklenmesi ve kadınlara yönelik uygulanan pozitif ayrımcılıkla da dikkatleri üzerine çekiyor.İki yıl önce genel müdürlükler ve otellerde çalışan Accor kadınlarının bireysel ve mesleki gelişimini desteklemeyi amaçlayan AccorHotels için çalışan kadınların uluslararası bir ağı olan "Accor Nesli Kadınlar" ın (WAAG) kurulmasını sağlayan grup, kadın temelli projelerinin startını verdi. 

WAAG kapsamında, Özel Ethica İncirli Hastanesi ile işbirliği doğrultusunda "Dengeli Beslenme ve Sağlıklı Yaşam" konulu bir seminer Novotel İstanbul City West otelinde gerçekleştirildi. Seminerin konuşmacısı Özel Ethica İncirli Hastanesi Uzman Diyetisyen Fatma Yiğitoğlu, dengeli beslenmenin önemi ile birlikte sağlıklı bir yaşam için günlük hayatta uygulanabilecek kolay yöntemlerin neler olduğunu AccorHotels Kadınlarına anlattı. İbrahim Etem Menarini'ninde katkılarıyla gerçekleşen organizasyonda, Doğadan firması sunduğu hediyeler ile seminere katılan kadınların gününü unutulmaz kıldı. 

"Accor Nesli Kadınlar" (Women At AccorHotels Generation) kadınların kariyerlerinde ilerlemelerine destek olmak ve diğer sosyal ağlar ile bağların güçlendirilmesini desteklemek amacıyla kuruldu. Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ile Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ortaklığında oluşturulan ve kadınların güçlendirilmesine yönelik bir program olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri kapsamında global bir proje olan HeForShe için AccorHotels'in resmi proje destekçisi seçilmesinde önemli rol oynadı. 
 
AccorHotels, kadın çalışanlarını destekliyor