Antalyalı Kadınlardan, Mehmetçiğe Boyunluk

Antalyalı Kadınlardan, Mehmetçiğe Boyunluk

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin Meslek Edindirme, Eğitim ve Sanat Toplulukları Merkezi’nde örgü kursuna katılan kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için boyunluk ördü.

Muratpaşa Belediyesi’nin Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açtığı Meslek Edindirme, Eğitim ve Sanat Toplulukları Merkezi’nde örgü kursuna devam eden kadınların yarıyıl tatilinde çok özel bir ödevleri vardı.

Yaklaşık 130 kadının devam ettiği kursun öğretmeni Cemile Demiratar, yarıyıl tatilinde, kursiyerlerden ödev olarak Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerleri soğuktan koruyacak boyunluk örmelerini istedi.

Kadınlar, kurslara ara verildiği dönemde çalışmayı bırakmadı ve 100 boyunluk ördü. 2’nci dönem derslerin başlamasıyla birlikte el örgüsü boyunluklar toplandı ve askerlere ulaştırılması için Genelkurmay Başkanlığı’na gönderilmek üzere hazırlandı.    

Her İlmeğinde Dua Var

Kadınlar, boyunluklarını her ilmeğini dualarla attıklarını belirtirken kendilerini ziyaret eden Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, “Bu örmüş olduğunuz boyunluklar yerine ulaşacaktır, hora geçecektir. Ellerinize sağlık. İyi ki varsınız” diye konuştu.


www.antalyacityzone.com
Antalyalı Kadınlardan, Mehmetçiğe Boyunluk