Antalya´nın milli hakemi

Üniversitede başladığı hakemlikte 21’inci yılını dolduran eski milli atlet Deybet Gök, hafta içi de spor eğitmenliğini yürütüyor

Antalya’nın milli hakemi
Antalya'da yaşayan eski milli atlet Deybet Gök, 21 yıldır TFF liglerinde ve UEFA ile FIFA'nın görevlendirdiği maçlarda hakemlik yapıyor. Atletizmde Türkiye dereceleri bulunan eski milli sporcu 39 yaşındaki Gök, Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda eğitim görürken, Antalya'nın ilk kadın futbol takımında oynamaya başladı. Takım yöneticisinin yönlendirmesiyle hakemlik eğitimine başlayan Gök, 1996'dan bu yana bölgesel maçlarda, TFF 2. ve 3. Liglerde, UEFA ve FIFA'nın atadığı maçlarda yardımcı hakem olarak görev alıyor.

AİLEDEN TAM DESTEK
Gök, son olarak 27 Kasım'da Finlandiya ve İsrail arasında oynanan 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçında görev yaptı. Hakem Gök, 2006'da B klasman hakemi, 2013'te FIFA yardımcı hakemi olduğunu ifade etti. Gök, "Maçtan hiç anlamayan annem her maçımı izlemeye geldi. Sağlığım elverdiği sürece hakemliği devam ettirmeyi düşünüyorum. Hedefim Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edebilmek" diye konuştu.


www.sabah.com.tr
Antalya´nın milli hakemi