ATAV Herakles Lahdi Açılışında


 

Herakles Lahdi’nin vatanına geri dönüşü için düzenlenen tören için Antalya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a, Antalya Tanıtım Vakfı’nın, Antalya’nın kelebekleri, Antalya’nın yemekleri ve Antalya’nın prestij kitapları ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege tarafından sunuldu.

Bakan Kurtulmuş, ATAV yayınlarını oldukça ilgi ile inceleyerek, Çin 2018 Türkiye yılında Antalya Yemekleri’ nin Çin’de sergilenmesi ve sunulması gerekliliğini vurguladı.

Antalya’nın 183 kelebek çeşitliliğini görsel zenginliğini Türkçe İngilizce ve Almanca dillerinde anlatan Antalya Kelebekleri kitabına övgüde bulundu ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Antalya Kadın Müzesi bünyesinde yapılmış olan Yörük Gelini defilesinin, Berlin’de düzenlenen 2018 ITB de Türkiye salonunda yapılması ile ilgili çalışmalar hususunda Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş’u bilgilendiren ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege "Kendi kültür değerlerimizin bugün öne çıkartılarak tanıtım yapılmasında Bakanlığımızın desteğini almak bizleri mutlu etmiştir. Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’nun Antalya Olgunlaşma Enstitüsü ve diğer paydaşlarla birlikte gerçekleştireceğimiz bu projeyi desteklemesi ayrıca bizim için çok önemlidir"

ATAV Herakles Lahdi Açılışında