Elele AVON Kadın Ödülleri sahiplerini buldu

Dünyaca ünlü kozmetik markası AVON ile Türkiye’nin köklü kadın dergilerinden Elele’nin işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Elele AVON Kadın Ödülleri’nde 9 kategoride birinciler belirlendi. 2016’nın en başarılı ve ‘ilham veren’ kadınları, önceki akşam Shangri-La Bosphorus İstanbul’da düzenlenen törenle ödüllendirildi.


Sunuculuğunu Mirgün Cabas’ın üstlendiği törende ‘oyuncu’ dalında Burcu Biricik, ‘şarkıcı’ dalında Kalben, ‘yazar’ dalında Büşra Yılmaz ve ‘spor’ dalında da Ayşe Begüm Onbaşı ödül aldı. 2016 yılının ‘bilim kadını’ İlayda Şamilgil, ‘gazeteci’si Hande Fırat, ‘girişimci’si Ayşe Tolga olurken; ‘sosyal sorumluluk’ dalında Dilek Sabancı, ‘güzel sanatlar’ dalında da Türkan Derya ödüle layık görüldü. AVON Temsilcisi Zehra İrem Taylan’a da “Yılın AVON Kadını” ödülü verildi.

Geceye kazananları belirleyen jüri üyelerinden Ayşegül Aldinç, Ece Yörenç, Jülide Ateş, Mehmet Y. Yılmaz ve Oben Budak da katıldı. Tören ünlü isimleri de buluşturdu.  

Dilek Sabancı, ödülünü Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’in elinden aldı. Burcu Biricik ise ödülünü Mehmet Y. Yılmaz takdim etti. Türkan Derya’ya ödülünü Ayşegül Aldinç takdim etti.

Yılın Avon kadını, Zehra İrem Taylan seçildi. 

‘Spor’ dalında ödüle layık görülen Ayşe Begüm Onbaşı, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Benim hayatta amaç edindiğim sadece iki şey var. Birincisi özellikle kız çocukları için  imkansızlıkların olmadığını tüm Türkiye’ye göstermek. İkincisi Atamızın idealine uygun bir sporcu olmak; zeki, çevik ve ahlaklı.”

Diğer ödüller ise şu şekilde sahiplerini buldu;
Şarkıcı: Kalben
Girişimci: Ayşe Tolga Ayşe Tolga ödülünü Jülide Ateş’in elinden aldı.
Bilim kadını:  İlayda Şamilgil

Irmak Ünal, gece için seçtiği elbiseden bahsederken “Bende hafif Zeyna’lık var” dedi. Setlere dönmeye hazırlandığını da açıklayan oyuncu, dizi ve sinema filmi senaryoları okumaya başladığını söyledi: “Setleri çok özledim. En kısa zamanda kamera karşısına geçeceğim.”
Elele AVON Kadın Ödülleri sahiplerini buldu