Filenin Sultanları Avrupa 3.´sü Oldu2017 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye, üçüncülük maçında Azerbaycan'ı 3-1 mağlup ederek bronz madalya elde etti.

Final maçında ise Sırbistan ile Hollanda, bugün TSİ 18.00'de karşılaşacak.

Bakan Bak, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2017 Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı tebrik etti. 

Bakan Osman Aşkın Bak, yayımladığı tebrik mesajında, "Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleşen 2017 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek bronz madalyanın sahibi olan milli takımımızı tebrik ediyorum. Sporcularımızın uluslararası arenada elde ettikleri bu başarılar bizleri gururlandırıyor. Türkiye bir kez daha voleybolda ne kadar başarılı olduğu kanıtladı. Başarıda emeği geçen herkese şahsım ve ülkem adına teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Guidetti: Bu sonuç Türkiye'deki voleybol taraftarları için de çok önemli

A Milli Takım'ın başantrenörü Giovanni Guidetti, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, özellikle son kez milli takım forması giyen bazı oyuncular adına çok mutlu olduğunu dile getirdi. 

Sezona madalya kazanma rüyasıyla başladıklarını ve sonunda madalyayı aldıklarını belirten Guidetti, "Dolayısıyla bu sonuç, bizim, oyuncular, federasyon ve Türkiye'deki voleybol taraftarları için de çok önemli. Türk Milli Takımı ile ilk yılım ve iyi bir başlangıç yaptık." dedi.

Milli voleybolcu Gözde Kırdar: Bronz madalya ülkemiz ve bizim için çok önemli

Milli voleybolcu Gözde Kırdar Bracceschi ise çok zor bir turnuva geçirdiklerini, çok iyi ve çok kötü maçlar oynadıklarını ifade etti. 

Bazı maçlarda çok mücadele ettiklerini, bazılarında ise pek fazla bir şey yapamadıklarını belirten Gözde, "Dün bizim için çok kötü bir maçtı, hiç savaşamadık ama bugün son maçta çok iyi mücadele ettik. Bronz madalya ülkemiz ve bizim için çok önemli. Takımımla gurur duyuyorum. Bu milli takımla yaptığım son maçtı, bu yüzden madalya ile bitirmekten mutluyum. Herkese teşekkürler." diye konuştu. 

aa.com.tr

 

Filenin Sultanları Avrupa 3.´sü Oldu