Gaziemir´in Kadın Atletlerinden Büyük Başarıİzmir'in tek kadın atletizm takımı olan Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Atletizm Takımı, Spor Toto Atletizm 1. Liginde Türkiye üçüncüsü oldu. Belediye, atletleri 200 liralık çekle ödüllendirdi

Türkiye 
Atletizm Federasyonunun Aydın Efeler Kardeşköy Atletizm Pistinde gerçekleştirdiği Spor Toto Atletizm 1. Ligi Finalinde, Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Atletizm Takımı Türkiye üçüncüsü oldu. Final yarışmalarına erkek ve kadınlar kategorisinde 8'er takım olmak üzere 16 takım katıldı. Spor Toto Atletizm 1. Ligi Finali kadınlar kategorisinde, İzmir Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İstanbulÜsküdar Belediye Spor Kulübü, Tokat Anadolu Gençlik Spor Kulübü, İstanbul Pendik Belediyesi Spor Kulübü, Boldu Belediye Spor Kulübü, İstanbul Momentum Spor Kulübü, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü ve Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü takımları mücadele etti. Trabzon'da düzenlenen elemelerde ilk 8 takım arasına girerek finallere yükselen belediye atletleri Türkiye üçüncülüğü kazandı. Aralarında Türkiyerekortmeni ve olimpiyatlara katılan milli atletlerin yer aldığı, İzmir'in tek kadın atletizm takımı Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Atletizm Takımı 1 puanla Turkcell Atletizm Süper Ligine yükselme şansını kaçırdı. Türkiye üçüncüsü atletlerin yeni hedefi Turkcell Atletizm Süper Ligi'ne yükselmek olduğu ifade edildi.

Atletlere ödül

Turnuvada aldıkları dereceyle 
Gaziemir'in gurur kaynağı olan sporcular, kente döner dönmez antrenörleri Adnan Yahşi ve Fırat Koç ile birlikte Gaziemir Belediyesini ziyaret etti, mutluluklarını paylaştı. Sporcular ve antrenörleri, Gaziemir Belediye Başkan Yardımcıları Barış Çağlar Çelik, Mitat Kale ile Gaziemir BelediyesiSpor Kulübü Derneği yöneticileriyle bir araya geldi. Sporcuları tebrik eden Başkan Yardımcısı Barış Çağlar Çelik atletlere belediyenin hazırladı 200 liralık alışveriş çekini armağan etti.

17 kişilik 
Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Atletizm Takımı, antrenörler Adnan Yahşi ve Fırat Koç yönetiminde takım kaptanı Milli Atlet Sevgi Şen liderliğinde çalışmalarına devam ediyor.

www.haberler.com


 
Gaziemir´in Kadın Atletlerinden Büyük Başarı