İngiliz iş kadını Newcastle United´ı satın almak istiyor


 

İngiliz iş kadını Amanda Staveley, yakın zamanda satılığa çıkarılan Premier League kulübü Newcastle United'ı Mike Ashley'den almak için 300 milyon sterlin teklif etti. İki hafta önce bir parkta görüşme yaparken görülen Staveley, anlaşma müzakereleri başlatıldığı yönündeki söylentilerin dolaşmasının ardından durumu halka açıklamak zorunda kaldı.

Yorkshire doğumlu 44 yaşındaki Staveley, finans sektöründe faaliyet gösteriyor.Premier Lig ekibi için 300 milyon sterlini gözden çıkaran Staveley'in, Manchester City'nin 2008'de Şeyh Mansur'a satışını yöneten kişi olması da dikkat çeken unsurlar arasında. Daha önce de Liverpool için teklif veren Stavley'in güçlü, küresel ve hızlı büyüme fırsatı nedeniyle Newcastle'ı hedef aldığını söyleniyor.Newcastle United'ı 2007'de 134 milyon sterlin karşılığında satın alan ve kulübü resmi olarak bu hafta başında satışa sunan Ashley'nin ise, kulübün fiyatını artırmak için daha fazla teklif almaya hevesli olduğu biliniyor.Öte yandan, Newcastle United'a sahip olmak isteyen Amanda Staveley, Prens Andwrew'un eski kız arkadaşı olarak da biliniyor.

ÖĞRENCİYKEN EK İŞ YAPTI

1516'da Kardinal Wolsey tarafından atalarına miras bırakılmış olan zengin Yorkshire toprak sahibi Robert Staveley'nin kızı olan Amanda, okul zamanlarında atletizm ile ilgilendi. Henüz 14 yaşındayken 100 metreyi 12.6 saniyelik bir hızla koşan Amanda, daha sonra Cambridge'de eğitim aldı. Hem okuyup hem de ek gelir sağlamak için modellik de yapan Amanda büyükbabasının ölümünden sonra bu işi bıraktı.

"ÖNEMLİ OLAN HUZURLU UYUMAK"

Bir gazeteye verdiği röportajda, şimdiye kadar elde ettiği fırsatlar için müteşekkir olduğunu fakat önemli olanın para değil, iyi bir iş çıkarıp, geceleri huzurlu uyumanın olduğunu ifade eden Amanda, bahis imparatorluğundan milyonlar kazandıran dedesinden miras aldı ve 180 bin sterlinle konaklama sektörüne girdi.Daha sonra işlerini büyüttü ve devamlı Dubai ile iletişim halinde kaldı. Manchester City ve Liverpool gibi takımların satışlarında büyük rol alan Amanda, şimdi de Newcastle United'ı satın alacak.


http://www.haberturk.com

İngiliz iş kadını Newcastle United´ı satın almak istiyor