İsveçli 2 Kadın Bisikletle Dünya Turundaİsveçli 2 kadın, Tayland'dan başladıkları bisikletle dünya turu kapsamında Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.

Halkla ilişkiler uzmanı Eva Eriksson (26) ile avukat Lousa Hakansson (25), uçakla 
Tayland'a giderek 7 Ekim 2016'da bisikletle dünya turuna başladı.

Malezya, 
Singapur, Endonezya, AvustralyaYeni ZelandaABDİspanyaFransaİtalyaHırvatistanBosna Hersek'i geçen, bazı yerlerde de uçakla seyahat eden İsveçli kadınlar Türkiye'ye geldi.

İstanbul'da Fransız spor öğretmeni Vincent Gaubert (48) ve elektrik teknisyeni Michel Lagrove (50) ile tanışan Eriksson ve Hakansson, yollarına birlikte devam etme kararı aldı.

Kastamonu'nun 
Hanönü ilçesine ulaşan 4 bisikletli, Gürcistan'a kadar yolculuklarını beraber sürdürdükten sonra yollarını ayıracak. Gaubert ve Lagrove, uçakla Batum üzerinden Fransa'ya dönecek.

Eriksson ve Hakansson ise 
AzerbaycanKazakistanÇin, Laos gibi ülkeleri geçtikten sonra başlangıç yeri olan Tayland'a ulaşarak, bisikletle dünya turu yolculuklarını tamamlayacak.

Eva Erikson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bisikletle dünya turu kapsamında şimdiye kadar 17 bin kilometre pedal çevirdiklerini söyledi.

Yolculuklarını kasım ayında 
Tayland'da tamamlamayı planladıklarını belirten Erikson, dünya turu kapsamında 30 bin kilometre yol katedeceklerini dile getirdi.

Hanönü ilçesinde bir süre dinlenen 4 bisikletli, alışveriş yaptıktan sonra yollarına devam etti.

www.haberler.com

 
İsveçli 2 Kadın Bisikletle Dünya Turunda