KADIN EMEĞİ SERGİ OLDU

Kadın Emeği Sergi Oldu

Antalya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin belediye fuayesinde gerçekleştirdiği ‘El Emeği Sergisi’ Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından açıldı.

Kadınların el emeği ürünlerinden oluşan ve 26 Ocak Cuma gününe kadar gezilebilecek serginin açılışında Başkan Uysal, Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Omca Kaya, Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Kezziban Kaya ve çok sayıda davetli yer aldı.
Başkan Uysal, törende yaptığı konuşmada kooperatifçiliğin insanoğlunun iyi buluşlarından bir tanesi olduğunu söyledi. Ancak, dünyadaki evirilen ekonomik ve siyasi süreçlere bağlı olarak öneminin artıp azaldığının altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Ama biz doğrultumuzu hiç değiştirmeden, insanoğlu için en önemli şeyin yardımlaşma ve dayanışma olduğunu bilerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sizlerin yaptığı çalışmaların hayatın tüm alanlarına yayılmasını diliyorum.”
Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından davetliler hep birlikte serginin açılış kurdelesini kesti. Sergiyi Yönetim Kurulu Başkanı Kaya’yla birlikte gezen Başkan Uysal, stantlardaki el emeği ürünlerle yakından ilgilendi. Sergide, ayrıca, günün anısına Başkan Uysal’a üzerinde isminin yer aldığı bir su kabağı tasarımı da hediye edildi.


antalyabugun.com
KADIN EMEĞİ SERGİ OLDU