Kadın girişimciler mezun olduMERSİN'de Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nda eğitim tamamlandı.  Düzenlenen törene, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayla Harp, BÜYEM KSS Projeleri Koordinatörü Dr. Işıl Keskin Şahan ve kadın girişimciler katıldı. 

Törende yaptığı konuşmada proje hakkında bilgi veren Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak "İl il gezerek girişimci kadınlara sürdürülebilir şirket yönetimi üzerine ücretsiz eğitim veriyoruz. Kadın girişimcilerin mesleki donanımını ve iş hayatındaki varlığını güçlendirmeyi, kalıcı ve sürdürülebilir kılmayı en önemli önceliğimiz olarak görüyoruz" dedi. 
Kıvrak, eğitimlerin etkisini ölçümleyen çalışmalar, ç yaptıklarını anlatarak "Eğitimlere katılan girişimcilerin yüzde 76’sı işlerinde büyüme sağlarken yüzde 40’ı yeni iş bağlantıları kurdu, yüzde 84’ü ise diğer kadınları cesaretlendirdi" diye konuştu. 
BÜYEM Merkez Müdürü Dr. Tamer Atabarut de proje kapsamındaki eğitimlerle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurucu ortaklarının yanı sıra yönetiminde çalışan 2’nci ve 3’ncü kuşak kadın girişimcilere de ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. 
Konuşmaların ardından eğitimi tamamlayan kadınlara sertifikaları verildi.

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)
Kadın girişimciler mezun oldu