Kadın girişimcilere Turhal´dan destek

 Tokat'ın Turhal İlçesi Belediyesi tarafından AB hibe programı kapsamında hazırlanan 'Kadın Girişimciliğini Geliştirme' ile 'Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi' projelerinin tanıtımı yapıldı.

Tokat'ın Turhal İlçesi Belediyesi tarafından AB hibe programı kapsamında hazırlanan 'Kadın Girişimciliğini Geliştirme' ile 'Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi' projelerinin tanıtımı yapıldı. Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, 141 bin 332 avro bütçeli 'Kadın Girişimciliğini Geliştirme' Projesi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir binada açılan kursun tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda, kadınların iş hayatında aktif olmadıklarını dile getirdi.

Başkan Bekler, daha sonra 300 bin 653 avro bütçesi bulunan 'Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi' Projesi kapsamında belediyenin Makine İkmal Müdürlüğü'nde oluşturulan atölyenin açılışını yaptı. Kursta meslek sahibi olmayan 16 ila 35 yaş arası 150 kursiyere kaynak eğitimi verileceğini anlatan Bekler, "Avrupa Birliğinden atölyeyi kurabilmek için 270 bin avro hibe aldık. Bu standartlarda bir atölye bölgemizde yok. Kursiyerlerimiz kurs gördükleri her gün için 8 avro ücret alıyor. Yaklaşık bir yıl sonra kursları bitirdiklerinde sertifikalarını alınca iş imkanı bulabilecekler" diye konuştu.
Kadın girişimcilere Turhal´dan destek