Kadın sanayicilerin hedefi

ADANA Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, kentin kadın girişimci potansiyelini artırma adına çalışma başlattı.AOSB'de üretim yapan firmaların kadın yöneticileri, Park Zirve'de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. 'Kadın sanayici' kültürünün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan platformun üyeleri, önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Platform adına konuşan Ayça Çelik, kadının çalışma hayatındaki önemine vurgu yaptı. Önümüzdeki dönem için birçok etkinlik planladıklarını belirten Çelik, şöyle devam etti:

"Kadın sanayicilerimize iş hukuku ve ticaret hukuku ile ilgili eğitim programı düzenlemeyi, internet üzerinden bütün kadın sanayicilerimizi bir araya getirecek bir portal kurmayı planlıyoruz. Kadın sanayicilerimizin Avrupa ölçeklerine yaklaşarak değişen iş yapma süreçlerini içselleştirebilmesi için Türkiye Kalite Derneği ile kalite yolcuğunun ileriye taşınmasını hedefliyoruz. Ayrıca, kadın çalışanların sorunlarının tespit edilmesi ve işletmelerde kadın çalışan sayısının artırılabilmesi için ulusal ve uluslararası kaynakların araştırılması konusunda çalışma yapmayı amaçlıyoruz."

Adana'da Anneler Günü etkinlikleri kapsamında, AOSB Kadın Sanayiciler Hatıra Ormanı Projesi'ni de hayata geçirmeyi istediklerinin açıklayan Ayça Çelik "Bölgemiz kadın sanayicilerinin işletmelerini tanımak ve tanıtabilmek için belirli aralıklarla ziyaretler düzenlenmesi ve AOSB web sayfası ile tarafımıza ait olan portalda tanıtım yapılması; ayrıca, AOSB kadın sanayicilerinin TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu'nda çoğunlukta olması da öncelikli hedeflerimiz arasında" dedi. 

Çelik, platforma destek veren AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü'ye de teşekkür etti.
Kadın sanayicilerin hedefi