Kadın ve Gençlik Merkezlerinden yararlananların sayısı 6 bini geçtiKAYSERİ Büyükşehir Belediyesi 10 ilçeye yaptığı kadın ve gençlik merkezleriyle ilçelerdeki sosyal hayatı canlandırdı. Merkezlerde kurs ve spor tesislerinden yararlananların sayısı 6 bin 607'ye ulaştı.

Büyükşehir Belediyesi 10 ilçe ve bir mahalleye kadın ve gençlik merkezleri yaparak hizmete açtı. İlçelerdeki kadın ve gençlik merkezlerinde KAYMEK tarafından Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği halinde Giyim, Ev Tekstili, Dikiş-Nakış, Kuran-ı Kerim, El Sanatları, Mis Sabun, Jel Mumu, Çini, Ebru, Gitar, Okuma-Yazma, Arapça, Almanca, Ney, Fotoğrafçılık, Cenaze Yıkama, Güreş, Step, Ateşleme, Girişimcilik, İş Güvenliği, Etkili İletişim, YGS-LYS Hazırlık Kursları gibi mesleki ve hobi kursları açıldı. İlçelerdeki kadın ve gençlerin daha donanımlı hale gelmesini sağlayan bu kursların yanı sıra cep sineması, kütüphane, internet odaları, kadınlar lokali, oyun salonu, kapalı yüzme havuzu ve fitness salonları gibi birimler de ilgi gördü. Açıldıkları günden itibaren kadın ve gençlik merkezlerindeki kurslar, havuz ve spor salonlarından faydalanan kişi sayısı 6 bin 607'ye ulaştı. Ayrıca bu merkezlerde bulunan 450 kişilik çok amaçlı salonlarda yaklaşık 100 düğün, nişan, konferans, kutlama gibi organizasyonlar gerçekleştirildi. Çok amaçlı salonlar ilçelerdeki kamu kurumları, okullar ve özel kuruluşların düzenlediği etkinliklere, seminerlere ve toplantılara ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi kısa sürede ilçelere büyük canlılık getiren kadın ve gençlik merkezlerini bu yıl Pınarbaşı ve İncesu ilçelerine de yapacak. 
Kadın ve Gençlik Merkezlerinden yararlananların sayısı 6 bini geçti