´Kadınlar Orkestrası´ Side Antik Tiyatrosu´nda


 

Antalya'da yaşayan Avusturyalı müzisyen Barbara Reinprecht- Schellenberg'in kurduğu 'Kadınlar Orkestrası' Side Antik Tiyatrosu'nda konser verecek.

Reinprecht- Schellenberg'ın aralarında Türk, Alman ve Ukraynalı müzisyenlerin bulunduğu 8 kişilik orkestrası, ilk konserini geçen haziran ayında Türk-Avusturya Dostluk gecesinde verdi. Keman, viyola, yan flüt, piyona gibi müzik enstrümanlarını çalan kadın müzisyenler ikinci konserini ise Manavgat İlçesi'ndeki Side Antik Tiyatrosu'nda verecek. Kadın müzisyenler konserlerinde yine kırmızı beyaz giyinecek.

Kadın orkestrasının kurucusu Barbara Reinprecht-Schellenberg, ikinci konseri böyle bir atmosferde gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadığını belirtti. Konser provalarını sürdürdüklerini anlatan Barbara Reinprecht- Schellenberg, "Sahne kostümü olarak kırmız ve beyazı tercih ettik. Türk ve Avusturya bayraklarının rengi. 

Vals ve Operetin anavatanı olan Viyana ya doğru yolculuğa çıkmaya hazır olun. Kadınlar Orkestrası'nın Side Atik Tiyatrosu'nda 2 Ekim'de vereceği konserin başlangıç saati ise 21.00 olarak açıklandı.

www.hurriyet.com.tr
 

´Kadınlar Orkestrası´ Side Antik Tiyatrosu´nda