KAGİD “Kadın Moda Atölyesi” Projesi Kapsamında Moda Tasarımı ve Dikiş Eğitimi için Kursiyerler Aranıyor

Samsun Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği (KAGİD) 2008 yılında kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer edinmesini ve kadınların güçlenmesini teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Halen aktif olarak kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımı için dernek faaliyetleri devam etmekte, çeşitli projeler yürütülmektedir.

Kadın Moda Atölyesi projesi ile KAGİD, Samsun ilinde yaşayan 40 dezavantajlı kadının Moda Tasarımı ve Dikiş, Uygulamalı Girişimcilik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sosyal Girişimcilik ve Kooperatifçilik eğitimleri ile istihdam edilebilirliklerinin ve sosyal entegrasyonlarının artırılmasını hedeflemektedir. Bu eğitimlerin yanı sıra hedef gruptaki kadınların psikolojik danışmanlık alması ve kadın girişimlerine ilişkin iyi uygulama örneklerini görmek amacıyla şehir dışı ziyaretler ve rol model toplantıları düzenlenmesi de sağlanacaktır. Proje kapanışında kadınların tasarlayıp üretmiş olduğu ürünlerin tanıtımı için bir defile düzenlenecektir.

Proje kapsamında hedef kitleyi oluşturan 40 kadına eğitim süresi boyunca günlük 10 Avro ücret ödenecek ve ferdi kaza sigortası yapılacaktır. Başvurular 28 Aralık 2016 tarihine kadar kabul edilecektir.

Başvuru için Tıklayınız

Tel: 0362 431 10 74                          Facebook: Kadın Moda Atölyesi @samsunKaMAt

Kale Mahallesi Salihbey Caddesi No:20 No:3 İlkadım/SAMSUN
KAGİD “Kadın Moda Atölyesi” Projesi Kapsamında Moda Tasarımı ve Dikiş Eğitimi için Kursiyerler Aranıyor