Nilüfer Kadın Korosu Roma yolcusuBursa'da şiddet gören kadınlara, hasta çocukların tedavisine, yapılacak okul ve yurt inşaatları ile kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmemesi için çaba harcayan kadınların oluşturduğu Nilüfer Kadın Korosu, sezonun son konserinde Türk Hemşireler Derneği Bursa Şubesi yararına sahneye çıktı.

Merinos AKKM'deki konserde Türk Halk Müziği'nin en sevilen türkülerini seslendiren koro büyük alkış topladı. Türk Hemşireler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Nihayet Göğebakan, Hemşireler Günü kapsamında gerçekleşen konserin ardından Koro Şefi Dr. Aysel Gürel'e çiçek vererek teşekkür etti.

Mart ayında Hollanda'da verdiği konserle Türk kadınını Amsterdam'da temsil eden Nilüfer Kadın Korosu, 19 Mayıs Cuma akşamı Frosinone Üniversitesi'nde vereceği konser için İtalya'ya gidiyor. Koro Şefi Dr. Aysel Gürel, program çerçevesinde 17-21 Mayıs tarihleri arasındaki İtalya'da bulunacaklarını belirterek, "Nilüfer Kadın Korosu105 kadından oluşan amatör bir koro. Ama bu kez akademik düzeyde bir davet aldık. İtalyan üniversitesinde konser vereceğiz, Türk kına gecesi geleneğini canlandıracağız. Sazıyla sözüyle, ikramlarıyla güzel bir organizasyon olacak.  İtalyanlara kına yakmayı da öğreteceğiz. Türk kadınını, Türk kültürünü anlatacağız" dedi.
Nilüfer Kadın Korosu Roma yolcusu