Oyun sektöründeki kadın sayısı artar mı?

Geliştirdiği oyunları tüm dünyada toplam 100 milyondan fazla indirilen mobil oyun geliştiricisi Gram Games, oyun sektöründe dünyada yüzde 22 ile temsil edilen kadın çalışanların artmasına yönelik “The 22% Project” ismiyle bir eğitim projesini hayata geçiriyor.

Yakın bir zamanda Londra’da yeni oyun stüdyosunu açan, oyun alanında kariyer yapmak isteyen yeteneklere burada da imkan sunan Gram Games, sektöre daha fazla kadın yeteneğin dahil olması adına önemli bir yaklaşım sergiliyor. Oyun sektöründe çalışan ya da sektörde yer almak isteyen kadınların ücretsiz olarak katılabileceği “The 22% Project” eğitiminde Gram Games ekibi; oyun geliştirme, kodlama, oyun tasarımı, reklam ve data analizi gibi çeşitli alanlarda önemli bilgiler paylaşacak.

Gram Games “The 22% Project” ekibi sözcüsü Ayla Kara Çoban, “Oyun sektöründe çalışan dağılımına bakıldığında, yüzde 78 ile erkeklerin domine ettiği bir yapı olduğunu görüyoruz. Sektörde yüzde 22 ile temsil edilen kadın yeteneklerin bu alanda daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Buradan hareketle oyun sektörüne daha fazla kadın yeteneği kazandırmak, sektörü konuşmak ve bu alanda çalışan kadınları desteklemek üzere “The 22% Project” ismiyle bir eğitim projesi kurguladık” şeklinde konuştu.

Geleneksel şirket yapısı ve hiyerarşisinden bağımsız özgün bir kurum kültürü oluşturan Gram Games’in, kadın çalışanları desteklediği yeni projesinin eğitimleri 9 Aralık 2016 Cuma günü, Gram Games ofisinde gerçekleşecek.

Eğitimler hakkında bilgi almak ve başvuru için http://gram.gs/The22PercentProject.html adresini ziyaret edebilirsiniz.Kaynak
Oyun sektöründeki kadın sayısı artar mı?