Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı İlçesi'nde yapılacak Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı.​

Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temel atma törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Pınarbaşı Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, bürokratlar ve çok sayıda kişi katıldı. Törende açılış konuşması yapan Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, yapılan yatırım nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise, Pınarbaşı İlçesi için çok güzel bir proje hazırlandığını kadın ve gençlik merkezini kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak şehir merkezi ve ilçelerde yoğun bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, 2017 yılında rekor bir yatırım yapılacağını dile getirdi. 2016 yılında büyük ölçekli projeler için 550 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Çelik, şöyle dedi:
“Bu yıl tempomuzu artıracağız. 'Planlı Gelişim, Estetik Dönüşüm, Fonksiyonel Değişim' vizyonumuz doğrultusunda ulaşımdan eğitime, altyapıdan yeşil alana, kültürden sosyal projelere kadar Kayseri ve Kayserili hemşerilerimize yakışacak bir dizi projeyi hizmetinize sunacağız. Geçen yıl olduğu gibi yine Kayseri tarihinin en büyük yatırımlarını yapacağız. Bu sene 1,2 milyar TL’lik yatırıma başlayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi boş durmayacağız koşturacağız. Kent merkezinde de, ilçelerde de hız kesmeyeceğiz.”

Törene katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis de, Pınarbaşılı olarak ilçesine güzel yatırımlar yapılmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye’sine yatırım ve hizmetleri nedeniyle teşekkür etti. 16 Nisan referandumuna da değinen Nergis, “Halkın daha çok söz sahibi olduğu ve halkın iradesinin ön plana çıktığı bir yönetim sistemi geliyor. Türkiye zor bir coğrafyada bulunuyor. Burada yaşamak istiyorsanız güçlü olmak zorundasınız. Bu sistem ülkemizi daha da güçlü hale getirecek” dedi.
Konuşmaların ardından Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı.
Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı