Samsun´da 68 yaşındaki kadın Tıp Fakültesinden mezun oldu

Samsun'da 2 çocuk annesi eczacı, 68 yaşındaki Gönül Berker Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Berker, "İstedim, oldu" dedi.

Samsun'da 68 yaşındaki kadın Tıp Fakültesinden mezun oldu

ÖMÜ Tıp Fakültesi'nde bugün mezuniyet töreni düzenlendi. 39'uncu dönem mezunlarını veren Tıp Fakültesi'nde bugün de 217 öğrenci diplamalarını törenle aldı. Eczacı, 68 yaşındaki Gönül Berker de mezun olmanın heyecanı ve gururunu yaşadı. Evli ve 2 çocuk annesi olan ve daha önc ede 3 üniversite bitiren Berker diplomasını alması için kürsüye davet edildiğinde salondaki herkes onu alkışladı. Berker mezuniyet diplomasını Rektör Prof.Dr. Sait Bilgiç'ten aldı. Gönül Berker'in mezuniyet törenine katılan eczacı arkadaşları kendisine çiçek verdi. Çok mutlu olduğunu ifade eden Gönül Berker, "Çalıştım ve başardım. Her şeyin başı gayret ve azimden geçiyor. İstemekte önemli diye düşünüyorum. İstedim ve oldu. Bu benim 4'üncü üniversitem. Çok mutlu ve gururluyum" dedi.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu optisyenlik bölümü, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Gönül Berker ile 43 yıldır aynı yastığa baş koyduklarını söyleyen eşi Sadi Berker, "İki çocuğumuz var, birisi eczacı diğeri de mühendis. Çocuklarım okullarını bitirince eşim tekrar okumak istedi. Ben de destek verdim. Destek olmazsan çok zor olurdu. Çocuklarım gibi ona da destek verdim" diye konuştu. Diplamalarını alan öğrenciler yemin ettikten sonra keplerini havaya fırlattı.

www.meydannet.com
Samsun´da 68 yaşındaki kadın Tıp Fakültesinden mezun oldu