Talas Kadın Kültür Merkezi, ilk mezunlarını verdiTalas'ta kısa süre önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin açılışını yaptığı Kadın Kültür Merkezi’nde girişimcilik kursiyerlerine sertifikaları verildi.
Kursiyer kadınların sertifikalarını Başkan Mustafa Palancıoğlu ve eşi Emel Palancıoğlu ve kadın meclis üyeleri verdi. Talas Belediyesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile Kadınlara Girişimcilik eğitimi verildiğini belirten Başkan Palancıoğlu, şöyle dedi:
“Girişimcilik eğitimimiz tamamlandı. İlk etapta 25 kişi kursunu tamamladı. 1 ay boyunca toplam 100 kadın girişimciye eğitim verilecek. Şu anda diksiyon, işaret dili, Arapça kurslarımız ve spor merkezimiz devam etmektedir. Ayrıca yaz döneminde yaz kursları düzenleyeceğiz. Kadınlarımızın bir şeyler öğrenip topluma yararlı insanlar olması bizleri çok mutlu ediyor. Bizim de her projemizde kadınlarımız en önem verdiğimiz kişiler. Kadınlar kişisel temizliğe ve bakımına daha önem verdiği için daha titiz davranıyorlar. Bu sertifikalarla kadın esnaf olarak sizleri de esnaflar arasında görmek isteriz. Sertifikalarınızın hayırlı olmasını dilerim."
Başkan Palancıoğlu, Talas’ta özellikle kadın girişimcilerin artması gerektiğini ifade ederek, bu amaçla esnafa yönelik 'Esnaf Masası' kurulacağını bildirdi. 
Talas Kadın Kültür Merkezi, ilk mezunlarını verdi