TANITIMDA TÜRK KADINI İMZASI
Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) çatısı altında kurulan Antalya Kadın Müzesi’nin Almanya’daki ITB Berlin Turizm Fuarı’nda organize ettiği “Yörük Gelini” defilesi, fuar ziyaretçilerinin büyük beğenisini kazandı.

Türkiye’nin önemli bir kültür değeri olan Yörük kültürünü ITB Berlin 2018’de modern Türk kadını geleneklerine sahip çıkarak tanıttı. 

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege’nin öncülüğünde Corendon Airlines’ın sponsorluğunda ve Antalya Olgunlaşma Enstitüsü iş birliğinde ve başta T.C. Antalya Valisi olmak üzere devletin kurumları T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Dış İşleri Bakanlığı desteği ile hayata geçen; devlet, turizm sektör Temsilcisi, STK ve Antalya kent sakini 12 iş kadınının katıldığı gönüllü bir organizasyondur. İlk defile ITB Berlin 2018 açılış günü olan 07 Mart’ta T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Numan Kurtulmuş’un ve T.C. Dış İşleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla yapıldı. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Türk kadını Berlin'den tüm dünya kadınlarına ‘barış mesajı’ verdi. ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege ‘’Turizmin dili barıştır. Dünyada turizmin yaygınlaşması barışı getirir ve sürekli barışın tesisiyle mümkündür. Turizm yapmak istiyorsak dünya da barışı kendimize hedef koymalıyız. Turizm tüm diplomatik krizlerin üzerindedir. Tatil tercihlerinde çocuk ve kadın tüketici son derece önemlidir.’’ dedi.

Tüketici günü olan 10 Mart’ta Türk kızlarıyla tekrarlanan defile fuar ziyaretçileri tarafından büyük beğeni topladı. 
ATAV Başkanı Gül Ege defileye desteklerinden dolayı T.C. Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Numan Kurtulmuş’a, T.C. Dış İşleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na, T.C. Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu’na ve Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e teşekkür etti.
TANITIMDA TÜRK KADINI İMZASI