Türkiyeli kadın neyzen ABD’yi büyüledi

ABD'de 16. Boston Türk Film ve Müzik Festivali kapsamında sahne alan neyzen Burcu Karadağ, binlerce kişiyi büyüledi

Mevlana’nın Şems’e yazdığı "Bensiz Gitme" şiiriyle adından söz ettiren neyzen Burcu Karadağ, bu kez ABD’yi büyüledi. 16. Boston Türk Film ve Müzik Festivali’ne katılan Karadağ binlerce kişinin katıldığı festivalde konser verdi.

Ney ve elektronik müziği aynı kliple buluşturarak dünyada bir ilki gerçekleştiren Neyzen Burcu Karadağ, 16. Boston Türk Film ve Müzik Festivali programı kapsamında Kanuni Tahir Aydoğdu ile birlikte konser verdi, konser biletleri ise günler öncesinden tükendi. Binlerce kişiyi büyüleyen konserin ardından Berklee Müzik Okulu’nda Karadağ ve Aydoğdu ney atölyesine katılarak atölyeyi yönetti.

Türkiye’de“Meşkte Ney Eğitimi” adlı kitabı ve Kemençede Derya Türkan’ın, kanunda Turgur Özüfler’in eşlik ettiği ilk solo albümünün de ikinci baskısı yapılan Burcu Karadağ, daha öncesinde DJ Serdar Ayyıldız ile“Bi Men Maro” (Bensiz Gitme) isimli şarkıda elektronik müzik ve neyi bir araya getirerek bir ilke imza atmıştı. Şarkıda şiirin orijinalini Farsça olarak İranlı sanatçı Reza HEMMATİRAD tarafından seslendirildi.

Uluslararası arenada adını duyuran Türkiye’nin ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ yurtiçi ve yurtdışındaki konserlerine devam ediyor.

Türkiyeli kadın neyzen ABD’yi büyüledi