Zafer kadınsız olmaz!Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu ‘Türkiye Şampiyonası Avrupa Milli Takım Seçmeleri’nde şampiyon olan Tanrıverdi, Aydınlık.com.tr’ye konuştu. Kadının toplumdaki rolüne işaret eden Tanrıverdi, yaptığı sporla kendi gibi bu branş ile ilgilenen kadın sporculara ışık olmayı hedefliyor.

Cumhuriyet devriminden bu yana, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran birikime sırtını dayadığını belirten Tanrıverdi, ‘kadın üretim faaliyeti içerisinde olduğu sürece toplumda özgürleşmesi kaçınılmazdır’ dedi.

4 yaşından beri sporla ilgilenen Tanrıverdi şu ifadelere yer verdi;

​Bu sporu yapmamdaki temel gayelerden bir kuşkusuz fiziksel estetik ve sağlıklı yaşam. Herkesin spor ile ilgilenmesini ve özellikle kadın arkadaşlarımın hangi alanda olursa olsun Türkiye’ye başarı getirmesini öneriyorum.

‘CUMHURİYET KADINIYIM’

Yaptığımız işlerle insanlığa örnek olmak hepimizin görevi. Şunu belirtmek isterim; Cumhuriyet kadınıyım ve haliyle bu topraklara borçlu biriyim. Borcumu ise aklı hür vicdanı hür bir neslin evladı olarak tamamlamak ve yeni nesillere iyi bir eğitimci olma hedefiyle devam etmek iddiasındayım.

'LAİKLİĞE VE MİLLİ BİRLİĞE İHTİYACIMIZ VAR’

Türk toplumunda Fitness’ın sadece erkek sporu olmadığını aksine bu alanda birçok kadın arkadaşımızın başarı gösterdiğini söylemem gerekir. Özellikle son zamanlarda sapkın fikirlerle Türk toplumuna yakışmayan gerici fikirlerin karşısında bu spor ve kadın sporcular sanıyorum toplumumuza ışık olacak. Her dönem gibi bugün de laikliğe ve milli birliğe ihtiyacımız var. Sözü açılmışken sınır ötesinde mücadele eden kahraman ordumuza buradan selam göndermek istiyorum. Nasıl ki dün Çanakkale’de mermi taşıyan ,silah kuşanan Ayşe hatunlar , Halide Edip Adıvarlar varsa, bugün de biz kadın sporcular cephenin en fazla bir adım gerisinde, bağımsızlığımız için elimizden gelen bütün fedakarlığı yapmaya hazırız.

‘ZAFER KADINSIZ OLMAZ’

Son olarak Fitness , atletizm, bilek güreşi gibi önemli branşları milletimize sunma aracılığını sağladığınız için Aydınlık ailesine teşekkür ediyorum. Zafer kadınsız olmaz, Kadın ise hayatın her yerinde olduğu sürece aydınlık toplumlara her gün bir adım daha yaklaşırız. Önümüzde Avrupa seçmeleri var. Orada da şanlı bayrağımızı dalgalandırmak için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim.

AYŞE NUR TANRIVERDİ KİMDİR?

Ayşe Nur Tanrıverdi, 1996’da Adana doğdu. 4 yaşında Cimnastiğe başladı ve 18 yaşından bu yana Fitness ile ilgileniyor.

4 kere aerobik Cimnastik Türkiye birinciliği, 2 kere Fitness Türkiye birinciliği ve Avrupa beşincisi olmuştur . Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde okuyor.


www.aydinlik.com.tr

Zafer kadınsız olmaz!